ЩО ТАКЕ «СКЕТЧІНГ», ЯК НАВЧИТИСЯ МАЛЮВАТИ?

0
Скетчінг - це швидка техніка малювання, назва якої походить від англійського слова sketch ( "ескіз", "начерки").
 Скетчінг - це сучасна і дуже популярна форма малювання.  Це техніка для швидкого створення простих малюнків і візуальних заміток.  Скетч - ескізи - допомагають проявити емоції, ідеї і враження на папері.

ce85109120b4dfd03912a6601c33be72.jpg

Техніка малювання заснована на тому, що малюнок робиться в досить швидкому темпі, що дозволяє художнику за короткий час швидко візуалізувати різні предмети та ідеї.

 Техніка малювання здавна використовується як основний інструмент для дизайнерів і для тих, кому потрібно швидко передати свої думки та ідеї інших через живопис. Сьогодні напрямок малювання зросла і вже вважається одним із самостійних художніх напрямків сучасного мистецтва. 

 Принципи скетчингу - передати перші враження за короткий час. Маркери на основі спирту, акварелі, олівці, покриття та інші підручні матеріали використовуються як підручні матеріали для малювання ескізу.

 Зазвичай потрібно мінімум часу, щоб закарбувати ідею з допомогою скетчинга. Якщо скетчинг триває більше години, то ескіз вже називають ілюстрацією.

a5dbc100fd76d77fbefe2db864405ecd.jpg

Інтер'єрний скетчінг

 Скетчінг інтер'єру - це створення ескізів, начерків і ілюстрацій для інтер'єрів, дизайну та оформлення інтер'єру.  Для створення ескізів інтер'єру ілюстратор повинен знати і розуміти закони перспективи, почуття пропорційності, здатність передавати обсяг предметів, а також уміння представляти різні матеріали і текстури.  Він використовується дизайнерами, архітекторами, декораторами, оформителями для представлення своїх ідей, а також ілюстраторами, які створюють твори для подальшого використання в журналах і закладах харчування.

Як навчиться малювати?  8 головних етапів

 1. Мотивація

  Мотиваційний план дій на початку допоможе вам не відмовлятися від малювання з першої спроби, а малювання зробить приємною звичкою.

8778cca8f978fcfd86adc36b295fe35f.jpg

2. НЕМАЄ перфекціонізму

 Без перфекціонізму! Основний принцип полягає в тому, що кожен курс малювання прищеплюється від порога. Прагнення до ідеального ескізом відлякує і демотивує з самого початку, чого новачки повинні уникати.

 Скетчинг - це підготовка навички, подібного вправи в тренажерному залі. Краще робити це часто і небагато, ніж намагатися відразу встановити рекорд. Художники радять починати з 20 хвилин малювання в день. Це можуть бути ескізи для будь-якого предмета, будь-якої якості, головне, щоб ви відчували себе творцем і не хотіли боятися чистого аркуша паперу.

 Хороший спосіб почати - спробувати намалювати якийсь улюблений предмет, домашнього улюбленця або просто абстрактний природний пейзаж. Не страшно, якщо малюнок нагадує роботу дитини, факт малювання на першому етапі вже успішний.

76eefa4f289ed0e386f00103ae7a57fe.jpg

3. Виберіть відповідний матеріал для малювання

  Мінімальний набір для початківців - альбом для малювання або спеціальний блокнот, кілька олівців і гумок.

  Ескізи для початківців не вимагають великих вкладень в олівці.  Для початку вам знадобляться тільки три олівця універсальний НВ, 2H жорсткий і м'який В або 2В.  Спочатку виробник не має значення, але експерти люблять олівці чеського і німецького виробництва, такі як Koh-i-Noor, Faber Castell, Lyra.

1528b8f4aa327f1f05ff083544eff907.jpg

4. Тренування рук

  Найголовніше в будь-якому малюванні - це легкі і уривчасті лінії, і щоб навчитися їх малювати, важливо правильно тримати олівець.  Не потрібно стискати занадто сильно в руці і тримати занадто близько до грифелю.  Ідеальне положення, коли вільний олівець в руці і дозволяє руці вільно рухатися.

d3ccd731a019254b83e87476ee9fc397.jpg

5. Додайте світло і тінь

  Світло і тінь - це основні способи зробити більшу частину ескізу об'ємні і перемістити 3D-вимірювання на плоский аркуш паперу.  Як і на всіх попередніх етапах, краще почати з простих вправ.  Для цього потрібно визначити джерело світла.  Якщо напрямок світла визначається природою, то в малюнку це право належить художнику.

  Скетчінга використовує кілька способів нанесення тіней:

 - заштриховка

  - расушевка

 - накладення тіні точками

a4d13a6817108c6c0f803671b130fba3.jpg

6. Не забуваємо про перспективу

  Перспектива - ще один важливий етап розвитку здатності малювати після тіні.  Перспективи, необхідні для малювання вулиць, пейзажів і об'єктів, розташованих на різних відстанях.  Це правила, які реальний світ переносить на папір, беручи до уваги порушення сприйняття простору.

 Згадаймо уроки геометрії, а саме лінійний погляд на перспективу.  В цьому плані є три основні поняття:

  - лінія горизонту

  - точка сходження

  - лінія сходу

  Це звучить складно, але на практиці це дуже зрозуміло.

  Синя горизонтальна лінія на малюнку - це лінія горизонту.  На малюнку завжди є горизонт, навіть якщо його не видно.

  Червона точка на лінії горизонту є точкою сходу.  Він з'єднує всі лінії паралельних площин, які є на малюнку, тобто місце, де в очах спостерігача вже не можна розрізнити предмети на відстані.

3ed8fe5cf66559cff9bd061a65e718ff.jpg

7. Опрацьовуємо композиції

  Композиція - сукупність правил розміщення елементів.  Завдяки композиції наше око комфортно сприймає те, що відбувається на картині, фотографії або фільмі.  Скетчінг - це відмінний спосіб засвоїти навички композиції.  Ось кілька корисних порад для початківців:

  - нерівномірна кількість чорного і білого кольору,

  - очевидний центр композиції,

  - непарна кількість сюжетів на малюнку,

  - справжнє світло

  - Золотий перетин

  - баланс частин креслення.

18dac3fc296a971e515ce7272fc5d25e.jpg

8. Малюємо маркерами

  Маркер - чудовий інструмент малювання!  Різні кольори і зручний водонепроникний корпус - прекрасний вибір для будь-якої ідеї.

  Малюнок маркером відрізняється від звичайного тим, що всі рухи стають чистовими, оскільки чорнило не можна видалити з паперу.  Але це не є причиною, щоб засмучуватися, ви все одно можете робити грубі начерки олівцями, а зверху малювати чисті лінії.  Результатом стануть красиві, барвисті скетчі.

6ef7c94229adf43a677bf640c797fbe7.jpg

Найпопулярніші серед художників марки Лінери - Sakura Pigma Micron, Copic, ShinHan Art TOUCH liner.

 Дізнавайтеся більше про скетчінг, техніках і правилах малюнка, ознайомившись з книгами:

 · «Ви зможете малювати через 30 днів» - Марк Кистлер,

 · «Візуальні замітки: Ілюстроване керівництво по скетчноутінгу» - Майк Роуди,

 · «Малюємо олівцем: експрес-курс» - Баррингтон Барбер.

Додати коментар